احکام مصور عزاداری

محصول جدید

احکام مصور عزاداری

اولین رساله تصویری ویژه عزاداری
مناسب برای نوجوانان و جوانان

آموزش مهم‌ترین مسائل و آداب پيرامون عزاداری
هدیه‌ی متفاوت برای هیئت‌ها و تشکل‌های مذهبی
در قالب 9 بخش
حاوی فتاوای 7 تن  از مراجع تقلید
همراه با آسیب شناسی هیئت‌ها و تشکل‌های مذهبی

تومان 3,500

احکام مصور عزاداری

اولین رساله تصویری ویژه عزاداری
مناسب برای نوجوانان و جوانان

آموزش مهم‌ترین مسائل و آداب پيرامون عزاداری
هدیه‌ی متفاوت برای هیئت‌ها و تشکل‌های مذهبی
در قالب 9 بخش
حاوی فتاوای 7 تن  از مراجع تقلید
همراه با آسیب شناسی هیئت‌ها و تشکل‌های مذهبی

هیچ حرکتی مفید و سازنده نیست و انسان را به صراط مستقیم الهی رهنمون نمیسازد، مگر ان که مطابق با فرمایشات معصومین(ع) بوده و در جهت اهداف و خواسته‌های ایشان باش. اما بدون اگاهی از احکام شرعی و روایات معصومین (ع) چگونه می‌توان به واقع از آن بزرگواران پیروی کرد و آن گونه که مورد رضایت الهی و ائمه معصومین(ع) است، گام برداشت.

از آنجا كه عزاداری برای ائمه معصومين(ع)، به‌ويژه سيدالشهدا(ع) نيز مانند ساير اعمال دينی، احكام و آدابی دارد، در كتاب «احكام مصور عزاداری» به مهم‌ترين مسائل و آدابی كه پيرامون عزاداری مطرح است، پرداخته شده است.

همانگونه که می‌دانید، آموختنِ احکامِ مورد نیاز، واجب است، بنابراین لازم است با استفاده از جاذبه‌های نوشتاری و هنری، یادگیری احکام برای همگان میسر شود.

عزاداری نیز احکامی دارد، که در این کتاب سعی شده به طور اساسی به احکام مربوط به آن پرداخته شود.

فلسفه عزاداری، اهمیت و حکم شرکت در عزاداری، رفتارهای فردی عزادار همچون گریه و تباکی در عزاداری و پوشیدن لباس سیاه برای اهل ‌بیت(ع) و همچنین احکام سینه‌زنی و سرخ شدن بدن، تعزیه و شبیه‌خوانی، بازیگری نقش ائمه(ع) و پوشیدن لباس شبیه چادر برای مردان؛ چگونگی نذر برای مجالس اهل بیت(ع) و مصرف نذورات سایر مذاهب در مجالس اهل ‌بیت(ع) از مسائلی است که به صورت مستند و موشکافانه مورد توجه قرار گرفته است.

حفظ حقوق دیگران در مجالس و دسته‌ها؛ آسیب‌شناسی هیأت‌ها و تشکل‌های مذهبی نیز در کتاب احکام مصور عزاداری مورد توجه قرار گرفته است و در این زمینه رقابت در عزاداری، آسیب‌شناسی مداحی، کسب درآمد از مداحی، غنا در مداحی، دستمزد برای روضه بی سند، زبان حال در مداحی، تقلید صدای حیوانات در مداحی، نواختن موسیقی در عزاداری، آسیب‌رساندن به بدن در عزاداری، قمه‌زنی، حکم برهنه شدن در عزای اهل‌بیت(ع)، چاپ، نشر و نصب تصاویر منسوب به ائمه و هم زمانی جشن‌های ملی و شهادت معصومین(ع) از آسیب‌هایی است که مورد بررسی و نقد قرار گرفته‌اند.

در این کتاب، کم و کیف عزاداری بانوان نیز به صورت جداگانه اشاره شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به نوحه‌خوانی زن در مجالس عزا، بلند گریه کردن در حضور نامحرم و آرایش و زینت در ایام عزاداری اشاره کرد.

موضوعات این کتاب: فلسفه عزاداری، فعالیت‌های جمعی، نذورات، عزاداری، هیأت‌ها و تشکل‌ها، عزاداری بانوان و…

مطابق با فتاوای هفت مرجع:
امام خمینی(ره)، آیت الله بهجت، آیت الله خامنه‌ای ، آیت الله سبحانی ، آیت الله سیستانی ، آیت الله صافی گلپایگانی ، آیت الله مکارم شیرازی

مشخصات کتاب:
تهیه و تنظیم:کانون نشر احکام
ناظر محتوایی : حجت‌الاسلام فلاح‌زاده
ناظر هنری: رحیم آبفروش
طراح گرافیک       محمد رازقی
عکاس       عرفان دادخواه
ناظر فنی چاپ       محمد سلامت
قطع کتاب       جیبی
جنس کاغذ       گلاسه – 100گرم
نوع جلد       شومیز
تعداد صفحات       90 صفحه – چهار رنگ
شابک       978-964-195-517-7
ناشر       مرکز نشر جامعة‌المصطفی


محصولات مرتبط

خاطرات سفیر چالش‌های یک بانوی مسلمان به عنوان دانشجوی ممتاز ایرانی در فرانسه از مسجدکالا با تخفیف ویژه تهیه کنید.

تماس بگیرید
مشاهده سریع

زنگ شادی(مجموعه 4جلدی) زنگ شادی1: تلفن خدا (آشنایی با نماز)زنگ شادی2: همراه خدا (آشنایی با ذکر و دعا)زنگ شادی3: رایانه‌ی خدا (آشنایی با قرآن)زنگ شادی4: نمابرخدا (آشنایی با معاد)کتاب‌هایی آموزشی برای کودکان به زبان شعر مجموعه زنگ شادی را با تخفیف ویژه از مسجدکالا تهیه کنید.

تومان 12,000
مشاهده سریع

بازارچه‌ی ایرانی تربیت دانش‌آموزان به عنوان "همیار اقتصاد مقاومتی"درشش موضوع : کیف و کفش، پوشاک، اسباب‌بازی، انواع خوراکی و بازی‌های یارانه‌ای.مورد تایید وزارت آموزش و پرورشبا تخفیف ویژه از مسجدکالا تهیه کنید.

تومان 3,000
مشاهده سریع

چشمه‌ی آب طلا حماسه‌ی کودکان در اقتصاد مقاومتی داستان پر از اتفاق یک دهکدهماجراجویی جالب بچه‌های دهکده و " آقا سیدبابا"مقابل کدخدا و بازرگان بر سر آب چشمه‌ی طلا(معرفی شده در شبکه‌های تلویزیونی)با تخفیف ویژه از مسجدکالا تهیه کنید.

تومان 6,000
مشاهده سریع

بابا نور الله آشنایی با شخصیتی عجیب با تعصبی خاص در حمایت از کالای وطنی،مجتهدی که عهدنامه‌ی مهمی را به اجرا می‌گذارد.بهترین هدیه برای جشن و مراسماتبا تخفیف ویژه از مسجدکالا تهیه کنید.

تومان 3,000
مشاهده سریع

گلهای چادر من  آموزش حجاب برای کودکان دختر به زبان شعرمعرفی شده در کتابنامه‌ی رشد آموزش و پرورش با تخفیف از مسجدکالا تهیه کنید.

تومان 3,000
مشاهده سریع

شبِ نور بارانِ خدا آموزش سوره قدر از مجموعه آموزش سوره‌های جزء 30 قرآن کریمبا روش تدبری در قالب داستان و شعرهدیه ویژه به کودکان و نوجوانان برای آموزش قرآن کریمبا تخفیف ویژه از مسجدکالا تهیه کنید.

تومان 3,000
مشاهده سریع

یاریِ خدا آموزش سوره نصراز مجموعه آموزش سوره‌های جزء 30 قرآن کریمبا روش تدبری در قالب داستان و شعرهدیه ویژه به کودکان و نوجوانان برای آموزش قرآن کریمبا تخفیف ویژه از مسجدکالا تهیه کنید.

تومان 3,000
مشاهده سریع

بالاترین نعمت خدا آموزش سوره تکاثراز مجموعه آموزش سوره‌های جزء 30 قرآن کریمبا روش تدبری در قالب داستان و شعرهدیه ویژه به کودکان و نوجوانان برای آموزش قرآن کریمبا تخفیف ویژه از مسجدکالا تهیه کنید.

تومان 3,000
مشاهده سریع

مهرِ یار آموزش سوره قریشاز مجموعه آموزش سوره‌های جزء 30 قرآن کریمبا روش تدبری در قالب داستان و شعرهدیه ویژه به کودکان و نوجوانان برای آموزش قرآن کریمبا تخفیف ویژه از مسجدکالا تهیه کنید.

تومان 3,000
مشاهده سریع

مادرِخوبی‌ها آموزش سوره کوثراز مجموعه آموزش سوره‌های جزء 30 قرآن کریمبا روش تدبری در قالب داستان و شعرهدیه ویژه به کودکان و نوجوانان برای آموزش قرآن کریمبا تخفیف ویژه از مسجدکالا تهیه کنید.

تومان 3,000
مشاهده سریع

زندگی جاویدانه آموزش سوره هُمزه از مجموعه آموزش سوره‌های جزء 30 قرآن کریمبا روش تدبری در قالب داستان و شعرهدیه ویژه به کودکان و نوجوانان برای آموزش قرآن کریمبا تخفیف ویژه از مسجدکالا تهیه کنید.

تومان 3,000
مشاهده سریع

نقشه پنهان آموزش سوره فیلاز مجموعه آموزش سوره‌های جزء 30 قرآن کریمبا روش تدبری در قالب داستان و شعرهدیه ویژه به کودکان و نوجوانان برای آموزش قرآن کریمبا تخفیف ویژه از مسجدکالا تهیه کنید.

تومان 3,000
مشاهده سریع

آموزش نماز + واقعیت افزوده کتاب صوتی و تصویری آموزش نمازمعرفی شده در کتاب‌نامه آموزش و پرورشاولین کتاب آموزش نماز مجهز به اپلیکیشن واقعیت افزودهبرای آموزش نماز به فرزندانتان معلم خصوصی به خانه ببرید.

تومان 8,000
مشاهده سریع

کیف نقاشی شاپرک (آموزش نقاشی قدم به قدم ) ۵جلد کتاب در یک کیفهمراه با مداد رنگی روشی آسان برای آموزش نقاشی

تومان 15,000
مشاهده سریع

دوست عزیزم خدا (مجموعه 6 جلدی ) هرجلد ، داستانی است درباره‌ی مهربانی‌های خدا.با داستان‌هایی آسان‌  و تصاویر شاد و تماشایی.

تومان 36,000
مشاهده سریع

سرگذشت یک سرباز افسانه‌ای که به حقیقت پیوست زندگی نامه یا شرح حالی است بر فعالیت‌های مرحوم حاج عبدالله والی که توسط شاگرد مکتبش سید مهدی طباطبائی به رشته تحریر درآمده است.

تومان 15,000 تومان 20,000 -25%
مشاهده سریع

قصه‌های پیامبران از حضرت آدم(ع) تا حضرت عیسی(ع) داستان زندگی و سیره پیامبران خدا  برگرفته از قرآن و کتاب‌های معتبر به زبان ساده و شیوا جهت شناخت کودکان و نوجوانان و آشنایی با پیامبران

تومان 50,000
مشاهده سریع

کار باید تشکیلاتی باشد  مجموعه بیانات مقام معظم رهبری در باره تشکل و کار تشکیلاتی

تومان 10,000
مشاهده سریع

بازی های گروهی و اردویی مجموعه بازی‌هایی در راستای پرورش روحیات دینی و تربیتی نوجوانانبا قابلیت اجرا در محیط‌های باز و بسته در چهار بخش، برای نوجوانان پسر و دختر طراحی شده است که عبارتند از: بخش اول: اهمیت و ضرورت بازی برای کودکان و نوجوانانبخش دوم: اسامی و توضیحات بازی‌ها بخش سوم: سؤال‏های هوشی و دینی و جدول‌های بازیبخش چهارم: بازی‌های پیشنهادی برای...

تومان 7,000
مشاهده سریع

چهل حدیث باغ گل اهل بیت(ع) 40 حدیث از اهل بیت(ع)همراه با شعر و تصویر

تماس بگیرید
مشاهده سریع

چهل حدیث باغ گل امام علی(ع) 40 حدیث از امام علی(ع)همراه با شعر و تصویر

تماس بگیرید
مشاهده سریع

ایده هایی با شال سبز  اثر غدیری متفاوتایده‌های کاربردی برای ترویج و تکریم غدیرخلاقانه‌ترین ایده‌های غدیری جهت احیاء رسوم و سنت‌های غدیری

تومان 16,000 تومان 19,000
مشاهده سریع

یادت باشد به روایت همسر شهید مدافع حرمحمید سیاهکالی مرادی یادت باشد یک عاشقانه متفاوت کتابی که رهبر معظم انقلاب فرمودند باید داستان زندگی قهرمانان آن در تاریخ ثبت شود.

تومان 15,000
مشاهده سریع

احضاریه اثری دینی در رفت و برگشت بین گذشته و حالروایتی از زندگی‌ یک روزنامه‌نگار نویسنده که برای سفر به کربلا نه دعوت که احضار می‌شود.«احضاریه» رمانی است که خوانش آن مخاطب را به حرکت و فعل و انفعال تازه وا می دارد و به وادی سفری تازه در درون خود رهنمون می سازد.

تومان 14,000 تومان 20,000 -30%
مشاهده سریع

سربلند روایت زندگی شهید مدافع حرم محسن حججی

تومان 23,000
مشاهده سریع

الفبای احادیث 32حدیث زیبا بر اساس حروف الفبای فارسی به سه زبان (فارسی، عربی، انگلیسی)یادگیری حدیث همراه با تمرین الفبا

تومان 10,000
مشاهده سریع

کتابک مدرسه آداب سبک زندگی بهتر در آموزه‌های دینی ویژه کودکانمعرفی شده در کتابنامه رشد آموزش و پرورش

تومان 3,000
مشاهده سریع

کتابک مدرسه احکام ویژه آموزش احکام به کودکان

تومان 3,000
مشاهده سریع

کتابک آداب نیکی به والدین

تومان 4,000
مشاهده سریع

بالا