ایجاد راهنمای شهری مسجد با المان پایه اذان گو

دسته: معرفی محصول مسجدی تاریخ: 1396-12-22 دیدگاه: 0 بازدید: 665


اگر اذان مهمترین نشانه و راهنما به مسجد باشد، موذن و نمادهای دیگری که راهنمای انسان برای ورود به مسجد هستند، نماد مسجد و نمایانگر جایگاه آن در بین مردم محسوب خواهند شد. المان پایه اذان‌گو هم، نماد و نشانه‌‌ای است که راهنمای مومن به وعده گاه دیدار دوست است تا در هیاهوی زمان از ذکر او غفلت نورزد:

چرا المان پایه اذان‌گو؟

المان پایه اذان‌گو و دیگر المان‌های شهری که متناسب با فرهنگ مسجد ساخته می‌شوند، همچون المان اسامی الهی، المان ذکرهای روزانه، المان شهدا و امثال آن، علاوه بر آنکه می‌توانند نماد و یادآور وجود مسجد در ساختار شهری باشند، می‌توانند راهنمای مخاطب به حضور یک مسجد در نزدیکی ایشان، یادآور وقت نماز و زداینده غفلت از دل‌ها در مشغله‌های روزانه انسان باشند.

نکات مهم در هنگام خرید

باید دقت داشته باشیم که المان‌های شهری "مسجد" در دو دسته کلی هستند:

- - المان پایه اذان‌گو به دلیل آنکه مساجد خود مجهز به سیستم اذان هستند؛ معمولا در محلی دورتر از مسجد، بیشتر در میادین شهری نصب می‌شوند تا با پخش اذان یادآور رسیدن زمان نماز اول وقت به عموم باشند.

- - المان پایه منقش به اسماء الهی و منور (پایه چراغ) که می‌تواند هم جلوی مساجد و هم در میادین نصب شود و به شاخص‌سازی مسجد و زیباسازی شهری کمک نماید.

مزیت‌ها

1.تعظیم و تکریم شعائر اسلامی و بزرگداشت ارزش‌های دینی همچون نماز، اذان، شهادت و ...

2.امکان سفارشی‌سازی المان جهت طراحی نام مسجد و دیگر ادعیه خاص بر روی آن

3.شاخص‌سازی مساجد و اماکن مذهبی در ساختار معماری شهری

4.کمک به زیباسازی شهری و تلطیف ساختار معماری آن

5.غفلت‌زدایی از مکان مسجد به عنوان محل تجمع مردم


نگه‌داری و مراقبت

**باید توجه داشته باشیم:

* المان پایه اذان‌گو معمولا از جنس فلزی – آهن ساخته شده و با رنگ کوره‌ای آماده می‌شود تا ماندگاری بهتری برای استفاده در محیط عمومی و شرایط جوی مختلف داشته باشد.

* المان پایه اذان‌گو باید روی سطح صافی همچون موزاییک و یا آسفالت نصب شود. در این شرایط نصب کاملا آسان است اما در غیر این صورت شرکت تولیدکننده بایست به خریدار یک نقشه فونداسیون برای نصب آماده نماید تا نصب المان با قواعد صحیح آن انجام گیرد.


المان پایه اذان‌گو  و دیگر المان‌های شهری را از مسجدکالا بخواهید

دیدگاه خود را بنویسید

بالا