دسترسی راحت به مهرنماز با جامهری دیواری

دسته: معرفی محصول مسجدی تاریخ: 1396-09-04 دیدگاه: 0 بازدید: 711

نظم و آراستگی یکی از مولفه‌های مهمی است که می‌تواند به آرام‌بخشی و ایجاد فضای معنوی در مسجد کمک نماید و ذهن مومن را از اشتغال به محیط اطراف بازداشته و معطوف به مناجات با معبود خویش نماید. از جمله وسایلی که می‌تواند به ایجاد این نظم کمک نماید، جامُهری است:

چرا جامُهری دیواری؟

حتما برای شما پیش آمده که وقتی وارد مسجد می‌شوید، جلوی درب ورودی با جامُهری‌های بزرگ روبه رو شده‌‌اید که داخل آنها انبوهی از مٌهرها، بهم‌ریخته و گاه شکسته روی هم ریخته شده است. از سویی مُهرهای زیادی در صفوف نماز شبستان روی نوار نمازها، کنار قفسه ادعیه و پای ستون‌های مسجد دیده می‌شود که باعث نظم و بهم‌ریختگی مسجد شده است.

جامُهری دیواری؛ کالایی است که فضای کمتری اشغال می‌کند، و از آنجایی که قابل نصب بر روی دیوار و در بخش‌های مختلفی از مسجد است، می‌تواند نظم و آراستگی را به مسجد محله شما هدیه نماید.

نکات مهم در هنگام خرید

*قبل از خرید جامُهری، ظرفیت و گنجایش نمازگزاران مسجد را محاسبه کنید و مطابق با آن، به خرید جامُهری اقدام نمایید.

*توجه داشته باشید انواع جامُهری دیواری بین 50 تا 255 مُهر گنجایش دارد و شما می‌توانید با تقسیم صفوف نمازگزاران و موازی با آن به خرید جامُهری به تعداد مناسب اقدام نمایید.

*جامُهری دیواری در جنس‌های چوبی و فلزی و در رنگ‌های مختلف(قهوه‌ای روشن و تیره، سبز و کرم) به بازار ارائه شده و شما می‌توانید آن را در تناسب با محیط مسجد و حتی سجاده‌فرش مسجد انتخاب و خریداری نمایید.

*اگر قصد دارید جامُهری فلزی تهیه نمایید، آن را با پوشش رنگ استاتیک انتخاب کنید. چرا که پوشش رنگ استاتیک باعث می‌شود جامُهری از دوام و استحکام بهتری برخودار و در مقابل نور آفتاب مقاومت بیشتری داشته باشد.

مزیت‌های کالا

1. دسترسی ر احت نمازگزاران به جامُهری به دلیل امکان نصب در بخش‌های مختلف مسجد

2. ایجاد نظم و آراستگی در محیط شبستان مسجد و ممانعت از بهم‌ریختگی و آشفتگی در وسایل نمازگزاران

3. طراحی در چند گنجایش متفاوت که باعث می‌شود به جای یک جامُهری، از چند جامُهری در تمام مسجد استفاده شود.

4. برخوداری از سمباده مُهر در پایین جامهری که امکان تمیز کردن و ضدعفونی کردن مُهرها را فراهم می‌سازد.

نگه‌داری و مراقبت

** سعی کنید جامُهری را علاوه بر ورودی شبستان، موازی با صفوف نمازگزاران نیز نصب نمایید، تا دسترسی راحت موجب رفت و آمد بسیار در طول صفوف و آشفتگی نشود.

**  به طور هفتگی یا ماهانه محل‌های مُهر را در روی جامهری تمییز و گردگیری نمایید و مُهرهای شکسته و کثیف را از آن خارج نمایید.

**  همواره از محل نصب جامُهری و استحکام آن بر روی دیوار اطمینان داشته باشید تا به واسطه‌ی سنگینی مُهرها و سقوط احتمالی آن، به افراد آسیبی وارد نشود.
.
.
.

دیدگاه خود را بنویسید

بالا