مسجدکالا حامی ایده های رویداد خاتون

دسته: خبر مسجدکالا تاریخ: 1397-12-20 دیدگاه: 0 بازدید: 219

رویداد ملی نوآوری‌های فرهنگی، اجتماعی و تربیتی در حوزه بانوان و خانواده  با عنوان  " خاتون" با معرفی ایده‌های برتر  طی دو مرحله پیش رویداد و رویداد زمستان امسال برگزار شد.
مسجدکالا در این رویداد از دو ایده " دهکده عبادت "  که برگزارکننده مراسم جشن عبادت و "سَدُنا" تولیدکننده بسته های حجاب جشن تکلیف حمایت کرد.

این رویداد با کمک آستان قدس طی سه روز حضور بانوان ایده‌پرداز از تمامی استان‌های کشور که برای حضور در پیش رویداد خاتون به  "باغ اردوگاه خاتون" در مشهد دعوت شده بودند، برگزار شد. در نهایت از بین 50 ایده نهایی که توسط ایده‌پردازان معرفی شد، سه ایده برتر معرفی شدند.

دکتر علی اصغر سعدآبادي دبير اولين رويداد نوآوری‌های فرهنگی، اجتماعی و تربیتی در حوزه بانوان و خانواده در حاشیه این مراسم گفت: طی سه روز حضور 125 بانوی ایده‌پرداز از سراسر کشور در باغ اردوگاه خاتون، با برگزاری کارگاه‌های مختلف و هدایت و مشاوره مربیان از تیم‌های تشکیل شده، ایده‌های ارائه شده تکمیل و در روز سوم شاهد ارائه نهایی آن‌ها بودیم.

وی بیان کرد: در سومین روز این پیش رویداد 50 ایده توسط ایده‌پردازان به صورت فردی و گروهی ارائه شد.
سعدآبادی خاطرنشان کرد: ایده‌های نهایی ارائه شده توسط بانوان در این پیش رویداد، به حوزه‌های نوآوری‌های اجتماعی، نوآوری‌های فرهنگی، نوآوري‌هاي تربيتي و نوآوري‌هاي اقتصادي اختصاص داشتند که اکثر این ایده‌ها با هدف رفع مشکلات بانوان و حتی زنان سرپرست خانوار و کمک به نقش آفرینی بهتر عموم بانوان در عرصه‌های مختلف طراحی شده بود.
گفتنی است، کوثر باقری و زهرا عباسی از شهر ساری با ایده‌ای با عنوان «مطلع عشق» رتبه اول این همایش را کسب کردند.فاطمه یعقوبی، زهرا حاجی زاده، لیلا کرمی و فائزه محسنی نیز از مشهد با ایده «ما هستیم» با موضوع زائریار موفق به کسب رتبه دوم شوند. رتبه سوم پیش رویداد «خاتون» نیز به مرضیه عرب عامری و مهسا محمدیان از گرمسار با ایده ارتباط خلاق با تولید کننده داده شد.


دژبد سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی در خصوص اهداف برگزاری این رویداد فرهنگی خاطرنشان کرد: شبکه‌سازی و ایجاد ارتباط میان بانوان فعال در حوزه‌های مرتبط با رویداد، رشد و پرورش خلاقیت و نوآوری بانوان در حوزه فرهنگی تربیتی و اجتماعی و تبدیل ایده فرهنگی تربیتی به یک محصول یا خدمت نوآورانه، فراهم نمودن زمینه حمایت مالی و معنوی از ایده‌ها، دستیابی به راه‌حل‌های واقعی و مؤثر برای مشکلات و معضلات فرهنگی تربیتی و اجتماعی، آشنایی شرکت‌کنندگان با ظرفیت‌های باغ اردوگاه خاتون و جذب مشارکت‌های نوآورانه بانوان در رشد، ارتقای و تکمیل این ظرفیت‌ها و برجسته شدن نقش‌های اصیل بانوان مسلمان در خانواده و اجتماع ازجمله اهداف برگزاری این رویداد است.


مسجدکالا هم یکی از مجموعه های شرکت کننده در رویداد خاتون بود که در نهایت مسجدکالا از دو ایده استارتاپی این رویداد با عنوان " دهکده عبادت" که از برگزار کننده ‌های مراسم ‌های جشن تکلیف در سراسر کشور و ایده دیگر " سَدُنا " تولیدکننده بسته های حجاب جشن تکلیف دختران ، حمایت کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

بالا