انواع منبر و محراب برای تجهیز مسجد

تاریخ: 1398-06-04

خرید منبر و محراب مسجد که از مهمترین تجهیزات سخت افزاری مسجد و نمازخانه‌ است، کاری تخصصی و نیازمند بررسی فاکتورهای متعددی است. ضمن آنکه منبر و محراب تنها لوازم چوبی مسجد نیست و همخوانی آن با فضای کلی مسجد و نمازخانه ضرورت دارد.

نکات مهم در خرید انواع منبر

برای خرید منبر معیارهایی همچون چند پله بودن یا تک پله بودن، رنگ منبر، جنس منبر و یا سفارش آسان و سریع آن به صورت منبر آماده اهمیت دارد.  معمولا منبر چوبی بویژه منبر تک پله یا منبر دو پله برای سخنرانی و اجرای برنامه راحتتر هستند. منبر تک پله معمولا برای نمازخانه ها و مساجد با وسعت کوچک و معمولی انتخاب می‌شوند اما منبر پنج پله و با ارتفاع بلند برای مساجد جامع و هیئات بزرگ که مخاطب بالا دارند و تسلط مخاطب بر سخنران از فاصله زیاد اهمیت دارد، بیشتر مورد توجه است.

امکانات قابل توجه در محراب مسجد

محراب مسجد نیز انواعی دارد که در نگاه اول برای تعیین قبله مسجد یا نمازخانه و برگزاری نماز جماعت، جلب توجه مخاطب در ارائه برنامه و سخنرانی و قرائت قرآن اهمیت جایگاه خود را نشان می‌دهد. محراب کتیبه دار و محراب با کناره ثابت برای استفاده از فضای پشت محراب جهت مدیریت برنامه‌ها، محراب با کناره درب دار برای تعیین دقیق تر زاویه قبله در مساجدی که قبله آنها زاویه دار است، محراب با طرح کاشی سنتی و مزین به آیات و سور قرآنی، همچنین محراب پیش ساخته از جمله ویژگی هایی است که در مورد محراب قابل توجه است.

لوازم چوبی برای فضاسازی مناسب مسجد

درب چوبی و سردرب چوبی در کنار پارتیشن چوبی هم از دیگر لوازمی است که در کنار منبر و محراب می‌تواند فضایی انگیزه بخش و هماهنگ را در فضای مسجد و نمازخانه ایجاد نماید. کتیبه های دیواری و ستونی هم می‌توانند به پوشش یک‌دست محیط مسجد و هماهنگی هر چه بیشتر بخش های مختلف مسجد کمک کنند. همچنین محصولاتی مثل:

1.محراب، در طرح های مختلف با قابلیت جابجایی

2.کتیبه، در طرح های مختلف

3.ده ضلعی اسماءالله

4.قاب ستون، طرح آجر3 سانتی

5.قاب دعای فرج و تعقیبات و ادعیه

6.دیوار پوش، در انواع طرح های مختلف

7.پارتیشن سنتی، در طرح های گوناگون ثابت و متحرک

8.قاب اسامی مبارک چهارده معصوم علیهم السلام

9.انواع سردرب

محصولات سخت افزاری مسجدکالا

مسجدکالا به دلیل ارتباط با مجموعه های موفق و مجرب در زمینه تولید صنایع چوبی و تجهیزات سخت افزاری نمازخانه و مسجد میتواند به شما در انتخاب انواع منبر و محراب و همچنین دیگر ملزومات سخت افزاری مسجد کمک نماید. از جمله مزایای خرید از مسجدکالا:

خرید انواع محراب و منبر و دیگر تجهیزات مسجد به قیمت تولید

ارتباط با مجموعه‌ها و کارگاه‌های تخصصی حوزه تجهیزات نمازخانه

دریافت مشاوره و راهنمایی با توجه به زیست بوم و فضای کلی مسجد یا نمازخانه شما

به روز شدن و تکمیل محصولات جانبی در فروشگاه اینترنتی

پاسخگویی 24 ساعته در فضای مجازی و 12 ساعته به صورت تلفنی

دیدگاه خود را بنویسید

بالا