چرا باید برای مسجد کیسه کفش تهیه شود

تاریخ: 1398-06-16

اولین مکانی که یک رهگذر از مسجد می بیند درب ورودی آن است. نظافت و تمیزی ورودی مسجد بسیار حائز اهمیت می باشد. یکی از تدابیری  که باید در ورودی مساجد انجام داد نظم و چیدمان کفش های نمازگذارن است که گاها جابه جا یا گم می شود. کیسه کفش می تواند برای این مسئله راه حل مناسب باشد

نکات مهم پیش از خرید کیسه کفش

برای دوخت کیسه کفش از پارچه های مختلفی استفاده می شود. گاهی از پارچه های سوزنی با گرم بالا استفاده می شود که قیمت آن ها نسبت به دیگر پارچه ها مقرون به صرفه تر است ولی استحکام مدل های دیگر را ندارد. کیسه کفش‌های سوزنی به دلیل اینکه از جنس پروپیلن( نانوون) ساخته می‌شوند، كاملا ضدآب هستند و با محیط زیست سازگاری بالایی دارند. این کیسه کفش‌ها نسبت به کیسه‌های پلاستیکی که در طبیعت باقی مانده و قابل تجزیه نیستند، در مقابل تابش نور خورشید قرار در طول 240 روز کاملا تجزیه و جذب محیط می‌شوند.

 

اگر می‌خواهید از انتقال باکتری‌های موجود در کف و داخل کفش به محیط جلوگیری نمایید، کیسه کفش نانوون و سوزنی را انتخاب کنید چرا که معمولا ضدآب و ضد باکتری هستند.البته کیسه‌هایی با جنس برزنت از این ویژگی مستثنا نیستند.

 

همچنین از انواع پارچه های بزرنت یا واتر برای دوختن کیسه کفش استفاده می شود. بعضی از این پارچه ها دارای مواد پلاستیکی می باشند که خاصیت ضد آب بودن را به کیسه کفش می دهد و از طرفی هم جذب کثیفی پارچه را کمتر می کند. استحکام این نوع کیسه کفش از مدل سوزنی بسیار بیشتر است. از پارچه های دیگری که برای ساخت چادرهای نظامی استفاده میشود هم برای کیسه کفش استفاده می شود.

 

 

.

 

مزیت‌ها استفاده از کیسه کفش

1.کفش‌های شما هرگز خیس نخواهند شد چراکه این کیسه کفش‌ها ضدآب هستند و آب براحتی به داخل آنها نفوذ پیدا نمی‌کند.

 

2.این کیسه‌ها ضدباکتری هستند و اجازه نمی‌دهند باکتری کفش به محیط اطراف راه یابد.

 

3. جنس پارچه‌ای (مخصوصا برزنت) بهترین جنس برای چاپ شکیل و زیبای نام و نشان مسجد یا مجموعه‌ی فرهنگی شما هستند.

 

4.کیسه‌های سوزنی _اسپان باند) از قیمتی مناسب و پایین برخوردار هستند و برای سفارش انبوه مجموعه‌های بزرگ مثل مساجد و تکایا مناسب و مقرون به صرفه هستند.

 

5.کیسه‌های سوزنی نسبت به نوع پلاستیکی آن‌ها، با طبیعت سازگاری بیشتری دارند و به راحتی در محیط جذب شده و مضر نیستند.

 

6.کیسه‌های پارچه‌ای (برزنتی و سوزنی) به راحتی قابل شستشو و نظافت برای دفعات بسیار هستند و عمر بلندتری نسبت به نوع پلاستیکی دارند و کمتر دچار پارگی می‌شوند.

 

7.کیسه‌های سوزنی به دلیل تولید خودکار و اتومکاتیک به راحتی در تیراژ بالا قابل تولید هستند و از تنوع و رنگ‌بندی‌های عالی و دلپسند برخوردار هستند.

 

8.کیسه کفش سوزنی به دلیل شکیل بودن و برخوداری از رنگ مناسب و متنوع، می‌توانند برای نگهداری وسایل دیگری که همراه نمازگزار هستند، مثل کتاب و وسایل نماز مناسب باشند.

 

.

 

نگه‌داری و مراقبت کیسه کفش

1.برای نگهداری منظم و مرتب کیسه کفش‌ها و راحتی در استفاده از آن‌ها، حتما از سبدها و آویزهای ویژه کیسه و ساک دستی برای آنها استفاده کنید تا نمازگزار در هنگام ورود و خروج کیسه را از آن محل برداشته یا تحویل دهد.

 

2.برای ممانعت از خروج کیسه کفش توسط افراد به خارج از مسجد، حتما نام و نشان مسجد و علامت وقف را بر روی آن چاپ نمایید.

 

3.کیسه کفش‌های پارچه‌ای (سوزنی و برزنتی) براحتی قابل شستشو هستند. به طور متوالی و فصلی به شستشوی آنها اقدام نمایید تا مخاطب همواره مایلبه استفاده از آنها باشد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

بالا